Länslagsläger i Norsjö

24-25 januari är det länslagsläger i Norsjö för F94:orna och P94:orna. Här är de spelare som är kallade.

Flickor 1994 
Målvakter
Frida Rudin, Burträsks FF
Viktoria Ekman, Ersboda SK
Loa Lindberg, IFK Umeå
Josefin Sandström, Sandåkerns SK

Utespelare
Johanna Flodell, Bjurholms IF
Paulina Larsson, Burträsks FF
Evelina Björklund, Ersboda SK
Jasmin Nejati, Ersboda SK
Simone Roosqvist, Gimonäs Ungdoms IF
Ida Andersson, Mariehems SK
Tove Forsman, Mariehems SK
Emma Isaksson, Mariehems SK
Malin Ivemon, Mariehems SK
Madelene Nilsson, Mariehems SK
Angelica Sellstedt, Mariehems SK
Elin Åberg, Mariehems SK
Emma Andersson, Morön BK
Emma Ekström, Morön BK
Lina Fallenius, Morön BK
Nina Jakobsson, Morön BK
Julia Säll, Morön BK
Fanny Söderlund, Morön BK
Elin Ericsson, Sandåkerns SK
Petra Lysén, Sandåkerns SK
Jonna Persson, Sandåkerns SK
Tina Törnqvist, Sandåkerns SK
Marielle Eriksson, Umedalens IF
Charlotta Strömberg, Umeå IK
Johanna Ekenberg, Umeå Södra FF
Sara Adelsson, Vindelns IF

Reserver
Caroline Persson, mv, Bygdeå GoIF
Alice Selin, mv, Morön BK
Clara Sjöström, Gimonäs Ungdoms IF
Malin Straumdal, Mariehems SK
Caroline Loman, Morön BK
Desireé Fredriksson, Sandåkerns SK
Ina Nederstedt, Sandåkerns SK
Olivia Persson, Sandåkerns SK
Miriam Lindgren, Sjöbottens FF
Jasmine Sandström, Umeå IK

Pojkar 1994

Målvakter
Markus Eklund, Täfteå
Cristoffer Pettersson, Sandåkern
Anton Westin, Teg

Utespelare 

Viktor Granström, Morön
Johnny Rachid, Ersboda
Hampus Ågren, Teg
Edvin Ekholm, IFK Umeå
Mattias Hedmark Dackenberg, Morön
Wiljam Osterman, Sandåkern
Christoffer Tegelind, Morön
Joakim Stigedahl, Umedalen
Petter Aasa, Sandåkern
Jacob Lavin, IFK Umeå
Jesper Lundin, Sandåkern
Leonardo Åström, Gimonäs
Ludvig Marklund, Rönnskär
Markus Berglund, Röbäcks IF
Markus Sundgren, Mariehem
Markus Åström, Umedalen
Samuel G-son Kenning, IFK Umeå
David Nilsson, Sandåkern
Anton Karlsson, IFK Umeå
Frans Nordström, Sandåkern
Robin Darstedt, IFK Umeå
Zoran Khyti, Sandåkern
Felix Lundgren, Sävar
Alexander Wåhlberg, Morön

Målvaktsreserver
André Sahlén-Hurdén, IFK Rundvik
Rasmus Nyberg, Sävar
Alexander Holmberg, IFK Umeå
Reserver
Christoffer Johansson, Sandåkern
Albert Holmgren, Umedalen
Benjamin Thoms, IFK Umeå
Jimmy Björkman, Vilhelmina
Karl Sundström, Sandåkern
Patrik Lindberg, IFK Umeå
Tim Persson, Sandåkern
Arvid Lundberg, Clemensnäs IF
Makwan Bassini, Ersboda SK
Simon Svennson-Lundsten, Täfteå
Viktor Pettersson, Morön
Andreas Björklund, Umedalens IF
Emil Fredriksson, Sandåkern

1 kommentarer

  1. Hej i artiklarna ni skriver om Lisa De Vanna får ni det att låta som att det är en dragkamp mellan Whashington och UIK?

    Ni nämner inget om AIK.
    Är det pga att ni är en lokaltidning och att ni ”hejar” på UIK eller vad?

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>